Múzeumok Őszi Fesztiválja

Múzeumok Őszi Fesztiválja 2013A Balatoni Múzeum idén is változatos programokkal vár minden érdeklődőt a Múzeumok Őszi Fesztiválján, melynek fő üzenete 2013-ban: A múzeum legyen mindenkié!Időpont: 2013. október 04. 15:00 – 2013. október 26. 19:00 MÚZEUMOK DÉLIDŐBEN

Múzeumi kultúrfalatkák


Programidőpontok:
2013.10.04. 13-13:30
2013.10.11. 13-13:30
2013.10. 18. 13-13:30
2013.10. 25. 13-13:30


Délidőben, desszertként ajánlja a Balatoni Múzeum az alábbi kulturális csemegéket. Egymást követő négy pénteken a múzeum 1-1 érdekes tárgya, kiállítás része kerül terítékre. A közönség újat, szokatlant, egyedit fogyaszthat. Egy kicsit mást, többet, mint egy átlag látogatás alkalmával.
A 115 éves múltra visszatekintő intézmény jelentős tárgyi és szellemi javakat őriz. Az állandó kiállítás számos értéket tár a múzeumlátogató elé, azonban minden tárgy nem kerülhet a kiállításokba. Ezek közül az egyáltalán nem, vagy ritkán bemutatott műtárgyak közül mutat be a múzeum 1-1 érdekes darabot. Valamint ezen különleges októberi alkalmakon ismerhet meg az érdeklődő 1-1 olyan kiállításrészletet, amely tárgyairól „mesél” a gyűjtemény felelőse. A balatoni élővilág diorámái, erődítmények, bronzkincsek, pásztorfaragások, a titokzatos Keszthely-kultúra érdekes tárgyai. Néhány azon témák közül, amelyek „kulturfalatkák” lehetnek október hó valamelyik péntekén.


Az alábbi témákban várjuk:
2013.10.04. Téma: Nemzeti szimbólumok a Balatoni Múzeum néprajzi gyűjteményéből
2013.10.11. Téma: Keszthely-Fenékpuszta-Halászrét régészeti lelőhely titkai
2013.10. 18. Téma: A kelta hitvilág egy késő vaskori léleklyukas urna tükrében
2013.10. 25. Téma: 1956 keszthelyi kötődésű emlékei a Balatoni Múzeum gyűjteményéből

„A LÁMPÁS ÉN VAGYOK” – TANÁROK ÉJSZAKÁJA

Esti beszélgetések múzeumi titkokról


Programidőpontok:
2013.10.11. 18-20:00


A múzeum állandó kiállításaiban, gyűjteményeiben lévő tárgyak jelentős tudásbázist képeznek a pedagógusok és a diákok számára. Ezt az oktatásban jól hasznosítható tudást ismerhetik meg a pedagógusok szokatlan időben, kötetlen beszélgetés formájában.
A Balatoni Múzeum állandó kiállítása és gyűjteményei olyan szerteágazó témájúak, számos ponton kapcsolódnak a tananyaghoz. A történelem, a földrajz, a geológia, a környezet- és természetismeret, a biológia, a hon-és népismeret tantárgyak oktatásához nyújthat segítséget a Balatoni Múzeum. A muzeológusokkal és a múzeumpedagógussal folytatott kötetlen beszélgetések során nagyobb betekintést nyerhetnek, a múzeum oktatásban betöltött szerepét tekintve, másrészt konkrét múzeumi órát is előkészíthetnek figyelembe véve a múzeum nyújtotta lehetőségeket, és igénybe véve a szakemberek segítségét.

A NAGY RAJZOLÁS

„Big draw” – Alkossunk nagyszerűt!


Programidőpont:
2013.10.12. 13-17:00


A Nagy Rajzolás (Big Draw) nemzetközi rendezvényhez csatlakozva a Balatoni Múzeum várja a fiatalokat és az idősebbeket egy közös rajzolásra. Célunk, hogy a résztvevők együtt éljék meg az alkotás örömét és a siker élményét.

A helyszínen múzeummal kapcsolatos témában készíthetsz különböző technikával (kréta, festék, grafit, stb.) alkotásokat. A rajzoláshoz a helyszínen eszközöket biztosítunk.

A legjobb alkotások díjazásban részesülnek. A szakmai zsűri a rajzok mérete és témája alapján két díjat oszt ki. Az alkotásokra a facebookon és a Balatoni Múzeumban elhelyezett szavazóládában is lehet szavazni. A legtöbb szavazatot kapott alkotás közönségdíjban részesül. A díjakat 2013. október 30-án 15 órakor a Balatoni Múzeumban adjuk át.

KULTURÁLIS TEREINK MÁSKÉNT

Kalandozzunk két keréken Keszthelyen!


Programidőpont:
Október 26. 10-17 óráig


Célunk, hogy a helyiek ismerjék meg lakóhelyük múltját és jelenét, a turisták, pedig a város egyediségét. A résztvevőket felfedezőlap segíti a túrában, ami ismereteket is nyújt. A kalandozás kerékpárral és gyalogosan is lehetséges. A legjobb felfedező lapot kitöltők ajándékot kapnak.
Keszthely városa számos épített és természeti értékkel, ritkasággal büszkélkedik. A „kalandozáson” részt vevők olyan emlékeket ismerhetnek meg, amelyek mellett naponta elhaladnak, de az értéküket, titkukat nem ismerik. A programhoz felfedezőlapot is összeállít a múzeum, amely a szervezett túra során is, de később az egyéni városi séták alkalmával is használható. Cél: a keszthelyiek ismerjék meg lakóhelyük múltját és jelenét, a városba látogatók, pedig a város egyediségét! Kettő útvonalat dolgozunk ki, egyet a gyalogos, egyet pedig a kerékpáros résztvevők számára. Az első három legjobb felfedezőlap kitöltője ajándékban részesül.
A Balatoni Múzeum épületében október 26-án délelőtt 10 órától vehetők át az útvonalra vonatkozó instrukciók és a felfedezőlapok. A kitöltött lapokat pedig 17 óráig lehet leadni.