Keszthelyi futók a Balaton Maraton-Félmaratonon

2009. november 18. (szerda)

Verőfényes napsütésben versenyeztek azok a keszthelyi és környéki futók, akik szombat és vasárnap több részletben maratont, vagy vasárnap félmaratont futottak a 6. Intersport Balaton Maraton és Félmaraton siófoki rendezvényen.

A maratonosok szombat délelőtt 14, délután pedig 7 kilométert teljesítettek, vasárnap pedig félmaraton futottak. Összesített idejük:
Kendeh-Kirchknopf Gusztáv Keszthely 03:45:53
Vándor Nóra Gyenesdiás 03:55:17

A második napon összesen 1800 futó; maratonisták, félmaratonisták, váltósok vágtak neki a kétkörös versenynek, amelynek nagy része a balatoni sétányon vezetett. A félmaratoni versenyszám indulói közül, a nyári keszthelyi verseny maratoni győztese Szabó Gábor volt a leggyorsabb. Több vállalkozó szellemű tűzoltó teljes menetfelszerelésben teljesítette a távot, de volt macska nő, mikulás sapkás jelmezben futó is. A Piros Orros futók támogatták a bohócdoktorok tevékenységét összesen 325 ezer forint gyűltöttek össze a siófoki hétvége alatt.